doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer

Adetlerin Yeniden Başlaması
Adetin yeniden başlaması ve düzenli hale gelmesi emzirme süresi ve sıklığına bağlıdır.İlk adet kanaması ortalama 3. aydan sonra başlar. Bu dönemde yumurtalarınız da çalışmaya başlar. Yani emzirsenizde hamile kalma olasılığınız var. Bu nedenle hamilelikten korunmak için önlem almanız gerekir. Cinsel ilişkiye doğumdan 40. gün sonra başlayabilirsiniz.
Doğumdan sonraki ilk bir iki ayda kırk sonuda denilen adet kanamasına benzer bir kanama olabilir. Bu kanamanın olması artık adetlerin mutlaka düzene gireceğini göstermez. Bebek yalnız anne sütü ile besleniyorsa genellikle ilk altı ayda adetlerin başlaması ve düzenli olması beklenmez. Bu durumda telaşlanmamak gerekir, zamanla düzene girecektir. Uzun bir süre, 18 aya kadar adet görülmediği de olabilir. Daha da gecikirse veya anne emzirmediği halde adetleri düzensiz olursa doktora başvurmak doğru olur.

doğumdan sonra adet ne zaman düzene girer , doğum sonrası adet ne zaman düzene girer , adet ne zaman düzene girer , adet nasıl düzene girer , dogumdan sonra adet ne zaman düzene girer , düşük yapan ne zaman ilişkiye girer , dogumdan sonra kadın ne zaman iliskiye girer , dogum yapan kadin ne zaman iliskiye girer , doğumdan sonra adetin gelmesi , doğum yapan kadın ne zaman ilişkiye girebilir , yeni doğum yapan annede adet düzensizliği , kadın doğumdan ne kadar sonra ilişkiye girer , yeni doğum yapmış kadın ne zaman ilişkiye girer , doğumdan sonra ne zaman ilşkiye , doğumdan ne kadar sonra adet düzene girer , doğumdan sonra adetin gelmemesi , doğum yapan kadın ne zaman ilişkiye girer , doğum yapan nasıl ilişkiye girer , doğum yapan bir kadının adet kanaması ne zaman düzene girer , yeni dogum yapan kadın ne zaman ilişkiye girer ,

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !